unepaanika? 29.03.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

9-aastasel lapsel on tekkinud öised paanikahood hallutsinatsioonidega. Kokku 3 juhtumit, kaks neist palavikuga. Viimane ilma palavikuta. Olen lugenud unehäirete kohta, aga mulle tundub, et meie lugu on pisut teistsugune. Nimelt laps mäletab paanikahoogu hommikul ja mulle tundub, et hoo ajal on ta ikkagi pigem ärkvel, sest saab aru, et emme on temaga ja, et ta on oma kodus jne. Hoog kestab ca 20 minutit, laps röögib, väriseb, on täiesti hirmul, kallistab kramplikult kinni hoides. Palub, et teda üksi ei jäetaks ja et kardab neid "teisi". Kas peaksime pöörduma spetsialisti poole?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Unepaanika kordumisel võiks konsulteerida lasteneuroloogiga, selleks vajate perearsti saatekirja.

Lugupidamisega,
Tiia Voor