Laps uimane. 25.01.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Mure selline, poiss ei taha hommikul ärgata. Muidu igati aktiivne poiss ja tavaliselt ärkab ka ise ei ole mingit probleemi. Nüüd 3 kord kui äratan üles( käib muusikaringis hommikuti)aga ei taha ärgata. Silmad lahti aga nagu ei jõua üles tulla. Magama läheb samal ajal kui kaksikõdegi, tavaliselt ärkabki poiss varem. Võtan sülle pesen näo, et järsku siis parem aga ei. Sööb siis istub oma mõtetes, küsib juua tihedamini. Saab aru mis räägin aga ei tee mida ütlen, nagu ei jõua teha. Oleme mõõtnud 1 korra veresuhkrut(kuna isal 1 tüübi diabeet) aga see oli korras. On uimane isegi kui ära söönud. Nö ärkab alles paari tunni pärast. Samas tahab rohkem süles olla ja ei ole nii aktiivne kui muidu. Nüüd ütles et on paha olla, küsisin kust siis ütleb kõhus aga näitab seljapeale. Esimene kord oli selline asi suvel, pärast seda kui oli hüpanud batuudil. Hommikul ei ärganud, kui võtsin voodist välja kella 10 ajal ja vahetasin riided jäi põrandale magama tagasi. Ei aidanud ka hambapesu ja söömine. Samuti umbes tunni pärast aktiivsem. Pärast lõunaunest ärkamist ei ole olnud sellist asja.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pöörduge perearsti vastuvõtule, lapse peab üle vaatama, kui laps on uimane.

Lugupidamisega,
Tiia Voor