Rinnaga toitmine samal ajal ravimi Medrol manustamine. 10.11.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
kuna mul on krooniline sidekoe haigus pean igapäevaselt tarbima ravimit Medrol. Vastavalt haiguse ägenemisele või remissioonis olemisele on ka medroli kogused erinevad ja varieeruvad 4mg ja 16mg vahel. Siit minu küsimused:
1. Kas ja kuidas mõjutab medroli võtmine 3 kuuse lapse rinnaga toitmist?
2. Kas rohu võtmise ja rinnaga toitmise vahele peaks jääma maksimaalselt pikk aeg e. näiteks rohi võtta vahetult peale õhtust viimast toitmist?
3.Kas on üldse otstarbekas last rinnaga toita, kuna Metüülprednisoloon eritub rinnapiima?
4.Kuidas võib Metüülprednisoloon mõjuta lapse arengut?

Parimat
G.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Medrol imendub rinnapiima, aga selle hulk rinnapiimas on väike.
Uuringud on näidanud, et ca 4 tundi pärast ravimi võtmist on selle kogus rinnapiimas vähene. Mida pikem on ravimi võtmise ja rinnaga toitmise vahe, seda väiksem on ravimi kogus rinnapiimas. Enamasti soovitatakse hormoonravimeid võtta hommikuti, kuna meie organismis on hommikuti ka loomulikult ehk füsioloogiliselt hormoonide tase kõrgem. Seda, kas võtta ravimit õhtul, palun küsige oma raviarstilt.
Rinnapiim on alati lapsele parim ja kui Te võtate Medroli väikeses doosis, st 4 mg ja võtmise ning toitmise vahel on ca 4 tundi, siis rinnapiima kasu kaalub üle riski. Uuringutes on leitud, et ema päevane Medroli doos 6-8 mg kolme kuu välte ei põhjustanud lapsel kõrvalnähte.
Medroli kõrvaltoimeteks suure doosi pikaajalise kasutamise korral on lapse pikkuskasvu pidurdumine, vereanalüüsi muutused ja sagedased infektsioonid.

Lugupidamisega,
TiiaVoor