Beebil kõht korrast ära 08.09.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mure selline, et 2,5 kuune beebipoiss on juba 2 päeva väga rahutu- nutab hüsteeriliselt, pikali panna ei saa (hakkab nutma), süüa ka ei saa anda (rp laps), kui üritan anda, siis pöörab pea ära ja hakkab meeletult röökima. Olen kõiki asendeid proovinud. Ainukesena olen ta sööma saanud läbi une. Päeval magab vähe (0,5-1h kaupa). Sipleb nagu kõhus oleks valus ning kõht mullitab. Kaka värvus on kollane (nii nagu peab olema) aga on selline paha lõhn. Nagu roiskumise vms. Ning lisaks sellele on tekkinud ka puuksudel paha lõhn, võiks öelda roiskunud. Puuksud ja krooksud käivad-gaasides mure ei saa olla. Kas tegemist võiks olla mööduva nähuga või on asi tõsisem ? Aitähh vastamast ! *murelik ema*

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tegemist võib olla ikkagi gaasivaludega, mis sest et "gaasid käivad". Kui kaka lõhnab teisiti, siis võib olla laps saanud kas mingit uut toitu või olete Teie oma menüüd muutnud ja rinnapiima koostis muutub. Või on laps saanud kerge seederikke. Tõenäoliselt need kaebused mööduvad, kui aga lap son ikka rahutu, siis pöörduge perearsti poole.

Lugupidamisega,
Tiia Voor