punnid nahal 05.08.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapsel tekkisid umbes nädal tagasi kobaras punnid ühe jala ülemise osa siseküljele ja seljale mähkme ülemisse piirkonda kahele poole kobaratena, vähesel määral ka ühel põlvel ja mõni üksik punn ka seljal ja kõhul. Sügelevad vist ka natuke. Mis võib olla ja millega ravida.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tegemist võib olla kontaktallergiaga, aga kuna pildil on ainult üks piirkond, siis on väga raske diagnoosi panna. Kui lööve sügeleb, siis võib olla tegemist allergiaga, aga sügeleval lööbel on ka muid põhjusi, näiteks sügelised, mähkmeallergia, higilööve jne. Palun pöörduge perearsti poole. kes vastavalt diagnoosile määrab ravi.

Lugupidamisega,
Tiia Voor