1,5 kuusel beebil peas nahaalune muna 17.05.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline küsimus - avastasin oma 1,5 kuusel beebil peas (vasakul pool, juuksepiiril - kõrvast nii 4-5 cm selgroo poole) väikese nahaaluse punni. Katsudes on see pigem kõvem, liigub naha all ja suuruseks ca 0,5 cm. Mis asi see olla võiks ja kas ma peaksin selle pärast muretsema. Võibolla see on seal juba varem, aga nüüd sattus näpp kuidagi peale. Käisin ka perearstil - tema ka katsus aga ei osanud midagi öelda. Et nahaalune moodustis ja kõik. Küll ise ära läheb, lümfisõlm ei pidavat olema. Kuna perearst oli ka selline kahtlev, siis mure hinge ikka jäi. Katsuda saab ilusti, seega valu ilmselt ei tee. Beebi ise on rõõmus (kui mõningane gaasivalu välja arvata). Palun Teie hinnangut, mis see võiks olla, kas tasub muretseda ja kuidas ma peaks edasi käituma.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei oska ma katsumata ja nägemata mitte midagi arvata selle punni kohta. Asukoha ja kirjelduse järgi võiks olla tegemist lümfisõlmega, aga perearst on selle välistanud. Kui punnike püsib või muutub suuremaks, siis pöörduge uuesti perearsti poole.

Lugupidamisega,
Tiia Voor