6- kuuse lapse toitumine 09.01.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen last alates 4,5 kuusest harjutanud lisatoiduga. Praegu 6- kuusena sööb umbes 100 g päevas ( hommikul 40g puder, 20g puuviljapüree ja lõunal 40 g juurviljapüree). Juurde joob umbes 900 ml rpa. Kas need kogused on sobivad sellises vanuses lapsele? Laps kaalub u 8 kg. Nüüd peame harjutama ka lihaga. Kui palju liha on sellises vanuses ja kaaluga lapsele päevas vajalik?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

kuuekuune laps võiks süüa lisatoitu 100 gr päevas ja piimasegu võiks saada 900 ml, seega olete väga õiged kogused andnud. Lapsele on soovitatav anda erinevaid lihasorte vaheldumisi, eelistatud on aga täisväärtuslik punane tailiha. Lapsele on sobivad nii veiseliha ja vasikaliha kui ka sealiha, kanaliha ja lambaliha. Alates kuue kuu vanusest vajab laps liha iga päev. Alguse tuleb liha alguses pakkuda vaid teelusikaotsatäis. Edaspidi vajab imik päevas umbes üks-kaks supilusikatäit liha, mille võib lisada köögiviljapüreele. Kui menüüsse lisanduvad muna, kala, maks (ca 9 kuu vanusest) , siis võib mõnel päeval liha nendega asendada.

Lugupidamisega,
Tiia Voor