Kas võib lapse lasteaeda saata 29.01.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Meie laps jäi haigeks 19,01 ,oli nädal aega kõrges palavikus ja väga paha kõhaga kuid kuna arst meile enne reedet koju ei tulnud ravisime teda enda tarkusega ,reedel 23,01 määrati talle ravim nimega Klacid mida me siiani võtame ja homme läheme taas arstile ,hetkel laps veel kõhib veidi palavikku ei ole ,kas on pigem tõenäolisem ,et jään lapsega veel koju või mitte .Esitan sellise imeliku küsimuse põhjusega ,et ei usalda eriti enda perearsti otsuseid .

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilma last nägemata on väga raske midagi otsustada.
Kui aga lapsel enam palavikku ei ole, siis ilmselt võib laps lasteaeda minna.
Pärast viirushaiguse põdemist võib laps köhida veel kuni kuu aega ja selline haiguse järgne köha enam teisi lapsi ei nakata.

Lugupidamisega,
Tiia Voor