10 kuuse lapse istumine 14.01.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mulle teeb muret see, et minu 10 kuune beebi armastab istuda nn W-asendis, ehk põlvede vahel. Tavaliselt ehk siis sirged jalad ees ta ei istu üldse. Kui panen ta nii istuma, siis püsib küll, aga ise ei ole kunagi nii istuma läinud. Perearst ütles, et W-asendis istumine võib olla põlvedele-puusadele halb. Kas on põhjust muretsemiseks? Laps on väga liikuv, peamiselt ongi kas toe najal püsti, või siis püsti põlvili või istub W-asendis. Väga kaua ühe koha peal nagunii ei istu, nii et mulle tundub mõttetu teda jalad ees istuma panna, kui märkan, et istub jälle W-asendis. Nagunii läheb kohe varsti jälle liikvele. Laps ka käputab ja teeb toe najal külgsamme, ei kõnni veel. Kaalub 8,5kg, 74cm pikk. Viimase 3 kuuga juurde võtnud ainutl 300g. Sööb hästi, kuid ka liigub palju.
Andke palun nõu, kas oleks vaja midagi ette võtta või võib ta jätkata istumist samas vaimus?

Tervitades

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Praegu ei ole küll vaja muretseda, sest nagu te isegi ütlete, laps liigub pidevalt ja pikalt ei püsi nö w-asendis.Kui laps hakkab rohkem paigal mängima ja istuma, siis suunata last kasutama ka teisi istumisviise, näiteks ka madala laua taga istumist.

Lugupidamisega,
Tiia Voor