Kõhukinnisus 31.10.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Laps on täielikult rpa peal. Alustasime apatmiliga, mis põhjustas kõhukinnisust ning seejärel proovisime frisolac comforti, mis tegi kõhu lahti, kuid põhjustas lapsele vaevusi. Nimelt pani frisolac lapse punnitama. Punnitas pärast igat söögikorda kuni järgmise toitmiseni. Laps punnitas nii kõvasti, et uni oli täielikult häiritud ning otsustasime proovida aptamil comforti. Seda oleme nüüd kasutanud 2 päeva ning kõht on totaalselt kinni. Laps kakab kõvasid pabulaid. Kakab igal hommikul natukene ning magada saab ainult kõhuli olles. Kas peaksin võtma uuesti kasutusele frisolac comforti või oskate soovitada midagi, mis aitaks kõhukinnisust leevendada?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Milline piimasegu lapsele sobib, selgub ainult järgi proovides.
On olemas Aptamil Anti Colics piimasegu, kus on vähem laktoosi ehk piimasuhkrut, mis võib tekitada gaase ja sobib seepärast just gaasivalude käes vaevlevatele lastele.
Seedetegevuse kergendamiseks võite proovida Aptamil Lactofidus piimasegu, kuhu on lisatud bifidobaktereid, mis mõjuvad hästi soolestikus kasvavatele mikroobildele.
Veel on olemas orgaanilised Holle ja Hipp piimasegud, kuid neist ei ole ükski mõeldud spetsiaalselt seedehädade käes vaevlejatele.
Ka pole mõtet väga sageli piimasegusid vahetada, võib-olla peaksite Frisolac Comforti kasutama pikemat aega, et lapse seedetrakt sellega harjuks, sest kõhukinnisus ju kadus. Punnitamine võis tekkida ka seepärast, et umbes kolme nädala vanusest tekivad gaasivalud ehk koolikad.

Edu soovides,
Tiia Voor