Vastsündinul lümfisõlmed pea piirkonnas 09.09.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Avastasin nädala vanusel tütrel vasema kõrva tagant u 0.5 cm suuruse liikuva ja valutu lümfisõlme. Teie pisem on paremal pool kuklas juuksepiiril.Kaenla all sõlmi ei tunne. BCG süsti sai 4 päevaselt. B hep. ei teinud. Ennem nagu ei pannud tähele neid sõlmi,tundub,et tekkisid siiski mitte ei olnud kohe sündides. Kui suurt muret peab nende pärast tundma? Kas nii väikestel võib ka esineda lümfoomi-leukeemiat? Sünnikaalu on laps tagasi võtnud ja muid kaebuseid nagu ei ole hetkel.Kui sage probleem see nii pisikestel üldse on? Olen väga mures.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lastel võivad olla tuntavad lümfisõlmed kuni 0,5 cm suurused kaela piirkonnas, kaenlaalusi ja kubemes. Lümfisõlmed on eriti hästi tuntavad ja võivad muutuda ka veidi suuremaks viirusinfektsiooni järgeselt. Seega arvan ma, et pigem on tegemist tavapärase ja mitte haigusliku lümfisõlmega ja ma ei kahtlustaks midagi pahaloomulist.
Mitte iga ümar moodustis ei ole lümfisõlm, see võib olla ka näiteks väike sidekoesõlmeke või rasunäärme suurenemine.
Kui olete murelik, näidake neid sõlmi perearstile. Tema oskab kindlasti ütelda, kas tegemist on lümfisõlmega või mingi muu sõlmega.

Lugupidamisega,
Tiia Voor