Tükk rinnas 12.05.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

paar päeva tagasi avastasin, et beebil on parem tiss teistsugune kui vasak. parem tiss on nagu kergelt pundunud ja tissi sees hernetera suurune sõlm. käisime arsti juures ja arst kompamise tulemusena ütles, et see igati tavapärane (rohkem küll poistel) hormoonidest tingitud tükk. mis aja möödudes kaob. soovin juurde ka pediaatri arvamust, et ka selline nähtus on normaalne või oleks siiski mõistlik uuesti arsti poole pöörduda.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Vastsündinueas võib tõepoolest olla lastel rinnas tuntavaid tükke ja need on tingitud ema hormoonidest. Tavaliselt kaovad seesugused tükikesed mõne nädala jooksul, vahel aga võtab see aega kuid. Tükikesed võivad püsida kauem, kui laps saab rinnapiima, sest selle kaudu saab laps ka ema hormoone
Kui laps on terve, areneb hästi, võtab kaalus ilusasti juurde ja kasvab ning tükk rinnas ei tekita talle valu ning tükk ei muutu suuremaks, rinnanahk ei puneta, siis pole muretsemiseks põhjust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor