Tahaks teada miks on lapsel kõrge 39 palavikuga jalad külmad. 19.04.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu lapsel on alati kõrge palavikuga (üle 39 )jalad külmad, kas ma siis võin jalgadela jahutavaid mähiseid teha, nagu ei julgeks. Aga ma tahaks teada miks temal külmad jalad.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui palavik tõuseb, siis enamusel inimestest on käed ja jalad jahedad, kuna organismi temperatuuriregulatsioon muutub palaviku tõusu ajal. Kui palavik on saavutanud oma maksimum temperatuuri, siis muutuvad ka käed ja jalad uuesti soojaks.
Kui palaviku ajal on inimese/lapse käed-jalad jahedad, siis ei tohi jahutavaid mähiseid teha. Alles siis, kui käed-jalad on soojad võib hakata lapsele tegema jahutavaid mähiseid.

Lugupidamisega,
Tiia Voor