Laps lonkab. 22.01.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
2- aastane laps on oli nädala kõrges palavikus (üle 39), arst tegi vereproovi, näitas kõrget põletiku taset. Kuna kurk oli väga punane siis tõenäoliselt kurgupõletik. Kirjutati antibiootikumid (Amoxicillin-ratiopharm TS), kuna laps kaalub 13 kg, võtab rohtu 3x päevas 3,5 ml. Nüüdseks on rohtu võtnud 6 päeva. Palavik on alla läinud - 37-38,3. Kuid mure on see, et laps lonkab viimased paar päeva. Kõnnib varvaste peal ja lonkab ühte jalga. Aegajalt kurdab ka kõhuvalu ja nutab lohutamatult. Esimestel antibiootikumi päevadel oli ka kõht lahti, nüüd tundub korras olevat. Laps üldiselt palaviku tõustes tahab pikutada ja palju vett juua, muu ajal rõõmus, jookseb ja tantsib. Varvastel kõnnib ja lonkab siiski enamus ajast.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kindlasti peate minema reedel perearsti juurde last näitama, sest lonkamine võib olla põhjustatud näiteks liigespõletikust, see võib kaasneda kurguhaigusele, aga võib ka olla täiesti iseseisev haigus.
Vereanalüüsi peaks kordama, et kontrollida põletiku taandumist. Ka peab üle vaatama jala- ja puusaliigeste liikuvuse ning kontrollima ega neis liigestes ole paistetust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor