2kuuse lapse pea kuju 09.10.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minul on mure. Minu laps sai just 2kuuseks...käisime kontrollis. Kasv ja kaal korras. Ka pea kasvab normaalselt, aga mul on mure, et pea on läinud imeliku kujuga. Taganat on tulnud välja kolmnurk...selline luu nähtav ja kuidagi piklikuks on ka pea läinud. Lisan pildi külje pealt. Lapsele meeldib magada selili..olen hakanud nüüd panema tugesid külgedele, et ta magaks ka külili...elan Soomes...siinne arst vaatas üle ja ei osanud midagi öelda...mina olen mures...sellest ei piisa, et jälgime. Mis on teie arvamus...mis võib minu lapsel viga olla. Muidu on laps rõõmus ja rahulik. Ka D-vitamiini saab.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei jõudnud pilt lapse peast minuni.
Kuna lapse pea on kasvav ja arenev ning koljuluud elastsemad kui täiskasvanul, siis võib kasvu käigus peakuju muutuda.
Praegu saan anda vaid samasuguse soovituse nagu Soome arstki, et vaja on jälgida.
Kord kuus mõõdetakse lapse peaümbermõõtu, hinnatakse tema arengut ja kindlasti muutub kuu jooksul ka peakuju. Seega parim taktika on praegu jälgimine. Võimalik, et kuu aja pärast on lapse pea ilus ümar, sest peasuurus kasvab iga kuu.

Lugupidamisega,
Tiia voor