Nina verejooks 18.04.12 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Minu pisikesel 8 kuusel poisipõnnil oli eile ninakoll natuke verine ja täna tuli tatiga segamini verd ninast natuke. Ta higistas ja me vähendasime riideid. Rohkem verd ei tulnud, kuid nina verejooksud on meil peres. Minul 3aastaselt ja vennal 4aastaselt hakkasid verejooksud ja lõppesid, kui me 17 saime. Kas on võimalik, et pojal hakkas lihtsalt varem? Mees arvas, et kuna ta käima õpib ja vahel peaga koksu teeb, siis äkki sellepärast.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ninaverejookse või nina veritsust on lastel üsna sageli, isegi kuni pooltel inimestel on lapseeas nina verd jooksnud.
Laste ninaverejooksude kõige sagedasem põhjus on nina limaskesta kuivus ja ninaveresoonte väga limaskesta alune paiknemine, mistõttu ka väikse trauma, näiteks nina nokkimine, tugev nuuskamine, tagajärjel võib tekkida veritsus.
Kui pere teistel liikmetel on ka ninaverejookse, siis võib olla tegemist hüübimisfaktori vähesusega.
Ninaverejooksu kordumisel soovitan kõrva-nina-kurguarsti konsultatsiooni.

Lugupidamisega,
Tiia Voor