Salapärane öö-köha 08.12.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapsel on öösiti jube köha. Päeval pole midagi. Aga öösiti köhib ennast hingetuks. Vahepal arvasin, et tal vajub tatti kurku või kuivab lihtsalt kurk ära, aga mõne aja pärast avastasin, et laps magab ju enamus ajast külje peal või kõhuli. Millest see köha võib olla?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ventolin on haigustunnnuseid leevendav ehk siis köha vähendav aga ainult ravimi andmise ajal. Ventolin ei ravi haigust välja ja seepärast tuligi lapsel ravi lõppemisel köha tagasi. Tõenäoliselt on Teie lapsel tegemist mitme järjestikkuse haigusega, sest kirjutate, et vahepeal kadus köha ära. Kas laps hakkas käima lasteaias? Kui jah, siis lasteaias käimise alguses on üsna iseloomulik, et laps on tihti haige, üks köha lõppeb ja teine algab. Pärast viirusinfektsiooni "külmetushaigust" võib köha kesta ca kuu aega. Öine köha võib aga olla iseloomulik astmale. Palun pöörduge uuesti perearsti vastuvõtule, kes otsustab, kas on vajalikud lisauuringud allergoloogi juures.

Lugupidamisega,
Tiia Voor