Halb hingeõhk ja gaasivalud 29.11.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul selline küsimus, et kui lapsel on siiani tugevad gaasivad, mis ajavad ta öösiti ülesse ja vahel ka väga halb hingeõhk, siis kas tegu võib olla düsbakterioosiga?
Samuti on ka nahakahjustusi osades kohtades.
Kui tegu on düsbakterioosiga, siis kuidas peaks seda ravima?
Laps sündis kopsupõletikuga, seega sai kohe 7p antibiootikume.
Ette tänades,
E.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Düsbakterioos tekib pärast pikaajalist antibiootikumikuuri. Kopsupõletiku puhul kasutatavad ravimid ei põhjusta tavaliselt düsbakterioosi. Kui laps sai antibiootikumi pärast sündi, siis sellest on möödunud nüüdseks juba aasta, nii kaua düsbakterioos ei kesta. Düsbakterioosi raviks kasutatakse probiootilisi preparaate, näiteks Gefilus, Protexin, Enterol - need preparaadid sisaldavad normaalselt soolestikus olevaid mikroobe ja mõnikord saab nende andmisega seedeprobleemidele leevenduse. Võite proovida!
Gaasivalude ja nahalööbe üheaegsel esinemisel peaks hoopis välja lülitama toiduallergia. Seega soovitan allergoloogi konsultatsiooni.

Lugupidamisega,
Tiia Voor