Valel ajal vaktsineerimine 26.02.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mure järgmine: last (sünd 3.09.09.) vaktsineeriti B-hepatiidi vastu esimest korda perearstikeskuses 8.oktoobril, 2009. Teist korda kaks kuud hiljem, 3.detsembril, 2009 ja kolmas kord juba 5.kuuselt 25.veebruaril, 2010. Siit ka küsimus- kas vaktsineerida võib suvalisel ajal, milline peab olema B-hepatiidi vastu vaktsineerimise ajaline vahe ning mida toob endaga kaasa valel ajal süstimine?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

B-hepatiidi vastu vaktsineeritakse laps pärast sündi sünnitusmajas, 1-kuuselt ja 6-kuuselt. Selline skeem nagu Teie kirjutasite, ei ole hepatiit B vaktsinatsioonide skeem. 3- ja 4,5-ja 6-kuuselt toimub Haemophilus influenza vastane vaktsineerimine. Vaktsiinide tähistused on üsna sarnased HepB ja Hib, võib-olla on Teile tekkinud segadus sarnaste tähiste tõttu.
Palun kontrollige vaktsineerimispassist tähiseid ja küsige perearstilt üle, millal ja milliseid vaktsiine on Teie laps saanud.
Kui ikkagi on vaktsineerimistähtajad teised, kui peaks olema, kirjutage mulle uuesti.

Lugupidamisega,
Tiia Voor