7.kuusel lapsel juba peaaegu nädal aega kõht lahti 21.02.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Minu lapsel on juba 4-5 päeva kõht lahti. Esimesed 3 päeva laps gaasitas ka päris palju. Vahepeal korraks üheks päevaks oli kõht korras, aga täna jälle on lahti. Kakab reeglina 2 korda. Ühtegi uut toiduainet talle selle nädala ajaga andud ei ole. Lisasöögikordi on 3, millest 2 on pudrud (praegu oleme proovinud kaera- ja hirsiputru) ja ühel toidukorral saab köögiviljapüreed lihaga. Rinnapiima poeg enam ei saa, vaid on Tutteli 2 peal. Meeleolu on lapsel täiesti normaalne, palavikku ka ei ole.

Perearst soovitas anda Enteroli pulbrit, mida nüüd juba 3 päeva olen ka andnud. Muutust küll ei näe.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kaks korda päevas vedelam iste ei ole alarmeeriv kõhulahtisus. Kui laps pole saanud uusi toite, siis kõige tõenäolisem põhjus on viirusinfektsioon ehk kõhugripp. See võib vahel kulgeda ilma olulise üldseisundi häireta ja palavikuta. Kõhulahtisus võib kesta nädalapäevad. Kui vedel iste muutub sagedasemaks, siis tekib vedelikupuuduse oht. Kõhulahtisuse korral peab andma lapsele sagedamini juua. Hästi sobib rehüdroonlahus ning lisaks kummelitee. Vahel aitavad kõhulahtisuse kestvust lühendada ka probiootilised ravimid (Enterol, Gefilus, Protexin). Väga oluline on käte pesemine iga kord pärast seda, kui olete puudutanud lapse mähkmeid, peput.

Edu soovides,
Tiia Voor