vaksineerimine 11.03.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
meil on vaja lapsele teha kolmikvaksineerimise süst. Tahaks teada kas on vaksiinid erinevad ühed mis tehakse perearsti juures ja on ka olemas puhtamad vaksiinid või on see kuulujutt .Kardame veel teha kuigi laps on juba 6 kuune sest tema tervisega ei ole kõik päris korras. kõige suuremat häda teeb kõhu probleemid (kõht kinni ,lahti näed ja tunned et lapsel on valud kuna on ka siis väga rahutu) Siiamaani sai rinnapiima.nüüd saab juba lisaks juurviljapüreesid ja ka Aptamili mille järgi tekkis lööve põhjust ei ole veel aru saanud. Palun andke nõu.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Alates eelmisest aastast on Eesti Vabariigis kõikides perearstikeskustes head vaktsiinid. Mitmikvaktsiinis on difteeria, teetanuse ja atsellulaarse (puhastatud) läkaköha, hemofiiluse influenza ning lastehalvatuse komponendid. Kui varem kasutati täisrakulist läkaköha komponentiga vaktsiini, siis nüüdseks seda Eestis enam kusagil ei kasutata. Seega võite rahulikult vaktsineerida last perearstikeskuses tehtava vaktsiiniga.
Kui muret teeb nahalööve, siis peaksite pöörduma allergoloogi või nahaarsti vastuvõtule. Kõhuvalu võib ka olla seotud allergiaprobleemiga. Allergia ei ole vaktsineerimise vastunäidustuseks.

Edu soovides,
Tiia Voor