4-kuune poiss ja seedeprobleemid. 07.03.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Peale sündi, kui poiss oli rinnapiimal, oli esimene 2 nädalat seedimine normaalne - kakas iga päev, vahel ka paar korda päevas. Umbes 1-kuuselt hakkas lisaks sööma Aptamil Pepti Allergy Care´i ja siis muutus kõik, kaka on tumeroheline ja VÄGA ebameeldiva lõhnaga, kakab 4 päeva tagant. Praeguseks momendiks on ta kuu aega saanud ainult Aptamil Peptit, st rinnapiima enam ei saa. Mikrobioloogia proovid on 2 korda võetud - kõik on korras, probiootikume on saanud kuurina- ei aita. Oleme nüüd ka tasapisi hakanud üle minema Aptamil Comfortile, kuid muutusi ei ole. Samas laps ise on suhteliselt rõõmus ja roosa, vaevusi nagu väga ei tähelda. Kas roheline ja halvalõhnaline väljaheide vajab rohkem uurimist?
P.S. joob kummeliteed lastearsti soovitusel.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Rinnapiima saava lapse normaalne kaka on kollane ja kergelt hapuka lõhnaga ja laps kakab iga päev vahel ka mitu korda päevas. Rinnapiimaasendajat sööva lapse kaka muutub tihkemaks ning vahel muutub ka värvus. Miks laps saab Aptamil Peptit? Kas laps on allergiline lehmapiima vastu? Kummelitee võib ka muuta rooja värvust rohekamaks. Joogiks võite anda ka keedetud vett, ei pea tingimata jooma teed.
Kui laps on ise rõõmus ja võtab kaalus hästi juurde, ei pea muretsema.
Lugupidamisega,
Tiia Voor