Imelik köha 13.02.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Selline mure,et 5 kuusel pojal oli köha ( nii kuiv kui lahtine) pea 4 nädalat.Ravisime kõiksugu vahenditega ja saime terveks. Mõned päevad möödudes aga hakkas enamasti kuiv köha uuesti, laps aevastab, nohu selline limane valge.Külmetanud last nagu pole, magas õues ca 1h,hästi riides. Kas laps võis enne magama jäämist ( karjus ca 10 minutit) külma kurgule saada ning tekkis uuesti köha või tuleks otsida põhjust mujalt. Elame majas elektriküttega ja toas on pekingi palee koer. Kas on võimalik ,et tegemist on allergilise köhaga või on see külmetus? Kui see köha nüüd jälle pikale venib kas siis on vaja teha lisauuringuid ja milliseid?
Lugupidamisega Murelik ema

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Köha, mis lastel kestab üle nelja nädala, vajaks täiendavaid uuringuid. Tingimus on see, et köha esineb tõepoolest kõikidel päevadel ja nelja nädala jooksul pole olnud ühtki köhavaba päeva. Uuesti tekkinud köha põhjuseks arvan ma siiski olevat uus viirushaigus või "külmetushaigus". Kas peres ka keegi teine köhib või on Teil käinud külas viirushaigust põdev inimene? Kui pikaajaline köha püsib soovitan pöörduda esmalt perearsti poole, kes vajadusel suunab lapse edasi eriarsti vastuvõtule.

Lugupidamisega,
Tiia Voor