Nakatumine tuulerõugetesse 16.01.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Töötan lasteaiaõpetajana . Paar meie rühma last on tuulerõugetega koju jäänud ja arvata on , et jääb veelgi - lapsed meil alles 3-4-aastased ja enamus põdemata . Mina ise olen lapsena tuulerõugeid põdenud . Mind aga huvitab küsimus - kas on võimalik , et viin siit , töölt , kaasa tuulerõuged ka koju oma väikesele pooleaastasele lapselapsele ? Tööt lahkudes vahetan alati riided ja kodus loomulikult ka õueriided koduriiete vastu , kätepesu on ka iseenesestmõistetav . Siiski tean ju , et tuulerõuged on väga nakkav haigus . Kas peaksin nüüd sel haiguseperioodil igaks juhuks lapselapsest eemale hoidma - elame ühes majas , aga eraldi korterites , võimalik oleks eemal olla , aga - ei raatsiks ju ... Ei tahaks aga nii pisikest mingil moel ohustada haigusega .

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tuulerõuged on tõepoolest väga nakkav haigus. Peiteaeg on kuni 21 päeva. Kui jälgite hügieenireegleid (käte pesemine, riiete vahetamine) ja jalutate töölt koju (riided tuulduvad), siis haiguse edasikandmine lasteaiast koju on väga vähe tõenäoline.

Lugupidamisega,
Tiia Voor