Lapse higistamine 10.11.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 7a. laps läheb koheselt higiseks ,kui mängib ,tantsib või teeb midagi kehaliselt Juuksed on vesimärjad ,pluus märg -samas kõrval teistel lastel seda ei ole Ta on väga aktiivne kehaliselt -käib tantsutressis ,kergejõustikus ja väsimust ta trennide ajal ei tunne .Pikkust 135 ja kaal kah 35kg Selline higistamine algas tal nii aasta tagasi ,kas peaksin selle pärast muret tundma .Analüüse tal tehtud ei ole ,sest haige on ta haruharva .

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tugeva higistamise kõige sagedasem põhjus on lihtsalt inimese omapära, mille korral ei ole vaja otsida mingisugust haigust. Tihti vaevab sarnene liigihigistamine (kas üldine või paikne -käed, jalad, pea) ka mõnda pereliiget või lähisugulast.
Kuna Teie laps on füüsiliselt väga aktiivne ja haruharva haige ning kaal ja kasv vastavad tema vanusele, siis ma arvan, et pole põhjust muretsemiseks.

Lugupidamisega,
Tiia Voor