7 kuune ragiseb,kõriseb 09.06.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Meil laps 7kuune kõriseb, ragiseb kuskil nina ja kurgu vahelisel alal. So. juba mitmeid kuid, vahest tunne nagu mikrofoni ragin näiteks. Momendil on tal ka nohu ja see ragin ka hullem mu meelest. Käisime siin paar kuud tagasi uuringutel. Ei leitud nagu midagi, kuid jäi meelde lause, et arvatakse, et harknääre võib seda põhjustada. Öeldi ka, et poole aastaselt peaks see ära minema, kuid on see ragin hullemaks läinud, ei tea, kas seoses nohuga. Senini on terve ja rõõmus laps olnud, va. nohu paaril korral ja sünni järgselt sai põletiku ravi ja sünni hindeks 9/9. Priske laps ja rinnapiimal. Veel ise olen hakanud muretsema raseduse ajal ja peale sündi ise võetud vitamiinide pärast, so.Apovit Mg, Ca ja räni baasil(täpselt ei mäleta).Äkki on see kuidagi seotud.?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui ragin on kurgu ja nina vahel, siis võiks arvata, et lapsel on ninas eritis/nohu, mis valgub kurku ja tekitab ragisevat häält. Kas olete nina püüdnud puhastada ja nohu kätte saada? Puhastage nina Humeriga ja nohupumbaga. Aitab ka kui panna laps magama kõrgema peaalusega, milleks võite panna madratsi alla padja.
Imikutel võib olla harknääre suurem ja avaldada survet hingamisteedele, aga kas see on ragińa põhjuseks, ei saa ilma last nägemata ütelda. Mõnel lapsel on hingamisteede kõhred pehmemad ja seepärast tekib ragisev hingamine, siis on ragisevat häält vähem kõhuli olles. Last aga ei soovitata kõhuli magama panna.
Teie võetud vitamiinid ei ole lapse ragiseva hingamise põhjuseks.
Probleemi püsimisel palun pöörduge perearsti poole, kes suunab vajadusel lapse edasistele uuringutele.
Edu soovides,
Tiia Voor