väsimus ja öised nutud 2a lapsel 23.03.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 2a9k poeg on viimase nädala jooksul kuidagi eriliselt väsinud olnud. Tal olid küll nädala algul kerged seedehäired ja väike palavik, samuti läks ta alles hiljaaegu lasteaeda, kus on pikad ja väsitavad päevad ja lühike päevane uneaeg. Täna öösel aga ärkas ta korduvalt üles, nuttis ja kurtis, et jalad valutavad. Kas sellised kaebused võivad olla stressist ja väsimusest (lähevad ise üle) või võivad nad olla millegi tõsisema sümptomid ja tuleks pöörduda arsti poole?

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud lapsevanem!

Võimalik, et laps ei ole veel oma haigusest täielikult kosunud ja päeva koormus on liiga suur. Tõenäoliselt on siiski õige arsti poole pöörduda.