lisatoit enneaegsele lapsele 28.09.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, minu tytar syndis 31+(4paeva) nadalal, momendil on ta 4 kuune. Sooviksin teada kas voib alustada lisatoidu andmisega? Kaalub momendil 5kg ja 500 grammi. Muidu saab vaheldumisi riinapiima ja rpa-t, kuna rinnapiima on vahe.

Tanan, tervitades Reet.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Lisatoiduga võib kõige varem alustada 4k vanuselt. Sobib juurviljapüree või puder. Alustada võiks esmalt kartulipüreega teelusikatäis korraga/2-3 päeva. Kui ei ole nahalöövet ja roe on endine, võib lisada kartulipüreele lillkapsa. 2-3 päeva pärast porgandi. Juurviljapüree kogust võib iga päev pisut suurendada kuni 100-150 g/päevas. Kui soovite alustada hoopissputrudega, siis esialgu sobivad ainult riisihelbe, tatrahelbe ja hirsihelbe puder. Viimased ei sisalda teraviljavalku-gluteeni. Kui alustate pudru andmist, siis kui imik on 6k. vanune, sobivad ka teised teraviljad. Mannale on suhteliselt sageli allergiat.
Parimate soovidega
Heli Grünberg