punnid kehal 07.06.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mu 9-a.tütrele tekkisid päeva jooksul imelikud punnid, tekkis suur punane laik-selle keskel oli tumepunane väike laik keskelt natuke heledam, neid leidus üle terve ülakeha. Mu lapsel on küll ka allergilisi punne olnud, kuid need ei sarnane sugugi nendega. Punnid väga sügelevad ja keskmine, kõrgem tumepunane osa järjest suureneb.Muid haigustunnuseid-nagu palavik, halb enesetunne puuduvad.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Nii nagu mitmel korral varemgi pean kohe ütlema, et nahalöövete osas on väga raske midagi konkreetselt arvata ilma löövet ise nägemata. Teie lapse lööve võib siiski allergiline, aga kirjeldatud lööve sarnaneb ka multiformse erüteemi lööbega. Kõige õigem on näidata löövet nahatohtrile. Nahaarstile pääseb ka ilma saatekirjata.

Edu soovides
Heli Grünberg