uni 17.04.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

TERE! Minu laps saab nüüd mõne päeva parast 8-kuuseks.Algul kui ta väiksem oli ärkas ta öösel 3-tunni tagant.õigemini tal oli ja on nii ,et ta jääb magama kell pool 9 ning magab kuskil kella 1-2-ni ning siis hakkab ärkama iga tunni ,kahe järel.Praegu ma võtsin ta oma kaissu,sest enam ei jaksanud nii tihti öösel tõusta.kui ärkab, annan rinda, laps natuke lutsib ning uinub uuesti.muidu sööb juurvilju ja piima putrusi ning annan ka veel rinda.Me saime eelmisel kuul 3da süsti ,seda mis beebidele tehakse,ta elas seda päris raskelt üle,pidin kutsuma kiirabi isegi,ta karjus ning oli näost kahvatu ja nii nõrk, et kui ta mu süles oli, vajus minu rinnale.,ma ei tea kas see võis olla mingi minestamise hoog või ei,kuid arst väitis ,et nii ta tegi arvatavasti valust ,ning peale seda ,ma ei tea kas see on kokku sattumus ,või ei,kuid ta hakkas kakama üle päeva,vahest kakab ka iga päev,kuid ennem kamisega probleeme polnud.ja nüüd on ta rahutu ning magab nii halvasti.2hammast on suus,teisi veel pole näha.ma ei usu et see võib olla hammaste pärast,sest kui esimesed kaks tulid, magas ta küll ilust.Palun aidake ja soovitage mida teha!Ette tänades IRINA

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kuigi andmeid napib, oli lapse nutt tõenäoliselt reaktsioon vaktsineerimisele. Rahutu unega imikud vajavad lasteneuroloogi konsultatsiooni. Lapse sünniandmed, arengu ja lihastoonuse hindamine aitavad vahel selgitada rahutu une võimalikku põhjust.
Üle päeva kakamise korral on oluline selgitada, kas lapsel on tegelikult kõhukinnisust või ei. Kui laps kakab mitmepäevaste vahedega, aga kaka ise on pehme ja kakamise protseduur vaevusteta, siis ei ole see kõhukinnisus ning midagi pole vaja ette võtta. Kui aga roe on kõva või pabulatena, on lapsel kõhukinnisus ja toidumuutustega (rohkem teed, vett, õunapüreed) ning lastele sobivate lahtisitega (Duphalac või Forlax) saab probleemile leevendust.
Parimate soovidega
Heli Grünberg