2-kuuse lapse toitumine 24.03.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, minu laps sai rinda kuni kahe kuuseks saamiseni, nüüd on ta kunsttoidu peal (NAN 1). Ta on harjunud sööma iga kahe tunnui tagant ja korraga umbes 50-70 ml. Nüüd sööb ta NANi samamoodi, ainult öösiti jõuab 100 ml ära süüa. Aga üks arst ütles mulle, et nii ei tohiks, et peab peale suruma uue reziimi: rohkem korraga ja harvem, sest nii jätkates ta ei kasva, kuid laps lihtsalt ei pea üle kahe tunni vastu söömata. Küsimus on, et kui tihti peab 2-kuune laps süüa saama ja kui palju vähemalt korraga, et kasv kinni ei jääks ja kuidas hoiduda kunsttoiduga ületoitmisest. Või peaks siis lihtsalt järgima lapse soove ja andma talle süüa, millal ta vajab ja nii palju korraga, kui ta korraga jaksab.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
2 kuune sööb 6-7 korda päevas ja keskmiselt 100 ml korraga. Mõned lapsed soovivad veelgi tihedamalt süüa ja sel juhul neid ka tihedamalt toidetakse. Ületoitmist imiku piimasegu sööval lapsel tuleb harva ette. Kui laps sööb 100-120 g korraga, peaks ta ka kaalus hästi juurde võtma so 600-800g kuus esimesel elupoolaastal.

Edu soovides
Heli Grünberg