sinised huuled 08.03.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Minu 1 aasta ja 6 kuusel pojal läksid ühel hommikul huuled siniseks ja hiljem valgeks ja nii mitu korda päevas.Perearst saatis lastekliinikusse kus teti lapsele südameuuring.Kõik oli südamega korras.Arvati ,et on mingi vereringe häire.Laps on muidu rõõmus ja lõbus.Kuid sinist tooni huultel esineb igapäev,eriti suu nurkades.Mida ette võtta?Ette tänades.Helve.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Kui südamerike on välistatud ja huulte sinakus püsib, ei olegi muud nõu, kui uuringuid tuleb jätkata. Kui probleem püsib, saadab perearst lastearsti vastuvõtule.
Parimate soovidega
Heli Grünberg