Kas allergia rinnapiimaasendajast? 22.02.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Laps on kuus nädalat vana.Alates teisest elunädalast on lisaks rinnapiimale saanud päevas 60-90 ml NAN 1-te.Kasutatud on ära üks pakk ja teine on poolepeal.Umbes nädal tagasi tekkis ühele kõrvale väikesepunniline(teraline)lööve, (punnid on nahast veidi kõrgemad,natuke punetavad,mönel on näha imepisikest mädapead.Vanemad punnid kuivavad ja muutuvad karedaks)mis praeguseks on levinud ka peanahale juuste alla,kuklale ja oimukohtadesse.Ülejäänud kehal on nahk lööbevaba.Annan ka D-vitamiini(Apovit)juba neli nädalat.Kas võib olla tegemist allergiaga?Kunsttoidule? D-vitamiinile? Ise rinnapiima ei kahtlustaks,kuna endaarust pole söönud midagi erilist või teistmoodi.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kirjelduse järgi tundub küll, et lööve ei ole päris tüüpiline allergiline lööve. Kuid lööbe korral ei saa kindlaid otsuseid teha löövet nägemata. Näidake palun löövet lapse perearstile. Kui see siiski on allergiline lööve, saab otsida ka võimalikku põhjustajat. Enne ei soovitaks vitamiin D ära jätta või muid muutusi teha.
Head tervist soovides
Heli Grünberg