lapse harjumus 18.01.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere. Mu tütar on 2.5 aastane. Sellest ajast saadik, kui ta ise istuma ja seisma hakkas, on tal üks veider istumise komme. Nimelt paneb ta jalad risti enda alla ja istub jalgadele. Ta oleks nagu ise sel ajal pinges, pea läheb higiseks ja juuksed märjad. Ja nii on see kestnud siiamaani, on peridoode, kus ta nii ei tee ja perioode, mil esineb istumist tihedalt. Panb käed tugitooli äärele ja istub niimoodi pool püsti ise põrandal. Viimasel ajal nõksutab veel ennast nagu ka, kondid naksuvad. Kui palun tal püsti tulla, teeb seda, aga varsti läheb istub jälle tagasi. Olen tähele pannud, et ta teeb seda rohkem ajal, mil on väsinud.Millega võib tegu olla ja kuida sellele reageerida, kas on tegu mingi eneserahuldamisviisiga? Kairit

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kirjelduse järgi võib tegemist olla onanismiga. Püüdke lapse tähelepanu millegagi kõrvale juhtida ja leida tegevus, mis lapsele huvi pakuks. Kõige paremini oskab head nõu anda lastepsühholoog.

Edu soovides
Heli Grünberg