kurenoka jälg 27.12.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

märkasin pojal kuskil1-2 kuuselt.9 kuuselt näitasime arstile,kes ütles et see kaob tavaliselt 1 ea ära.Nüüd poja juba 1a 1k ja jälg ikka alles(kuklal all pool)kas peaksin uuesti arstile näitama

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Kurenokajälg on veresoonkonnast lähtuv moodustis-kapillaaride laiend, mis on ohutu ja mis enamusel taandub paari aastaga. Kuna laik on kuklal, on üsna tõenäone, et see on nn. kurenokajälg. Kui teile tundub, et laik ei vähene, vaid hoopiski suureneb, peaks arstiga uuesti konsulteerima. Kahjuks ei saa ma nahamuutustest-löövete kohta mitte kuidagi kindlalt arvata ise laiku või löövet nägemata.

Parimate soovidega

Heli Grünberg