Unehäired 1,2 aastasel poisil? 18.12.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen juba päris murelikuks muutunud,sest laps ei maga enam.See on kestnud juba pool aastat,kui ta magama jäädes magab ainult paar tundi ja on siis jälle kuni hommikuni üleval,ta sipleb ja viskleb end voodi ühest äärest teise(magab minuga ühes voodis),tundub nagu ei leia õiget asendit ja tihub ka nutta,Panin talle padja,et äkki tahab,et pea oleks kõrgemal,aga see ei muuda midagi.Päevane magamine on istuli suikumine,vahel harva ka magab tunnikese,kusjuures edasine päev möödub taas rõõmsalt ja väsimuse märke ilmutamata.Ta nagu ei väsigi...Poiss ei kuulu hüperaktiivsete hulka,ta pigem rahulik,gaase ei ole,hambaid ei ole ka tulemas,kõrvad on kontrollitud ja keha ka ei tohiks sügeleda ja nina olen alati enne magamajäämist ära puhastanud-need nagu põhilised asjad,millele pööran tähelepanu ja rohkem ma ei oska midagi teha.Haige pole ta mul veel kordagi olnud,söögikorrad on 4 korda päevas ja hoian mitmekesise,viimane toidukord on kell 20:00-kas liiga vara või liiga hilja?Kuigi sünnitusel oli nabanöör ümber kaela ühe korra,kas see võib mõjutada kuidagi tema rahutut magamist,aga hapnikupuudust sünnitusel arstid ei täheldanud.Öö ja päev ei saa ka vahetuses olla,sest ta ei maga ju päeval ka,ta lihtsalt ei väsi ja nutab ainult öösel.Mis on lahti ja kuhu peaksin pöörduma,sest kahtlen,kas see on ealine iseärasus,kuidagi liiga pikalt kestab see.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Kindlasti ei ole selline vähene magamine ealine iseärasus ja tundub küll, et olete teinud kõik võimalku, et laps paremini magaks. Ka õhtune söögikord on sellises vanuses lapse jaoks õigel ajal. Ainus asi-selles vanuses laps peaks magama oma voodis. Tulge palun vastuvõtule, kirja teel üksi ei saa aidata. Enne võtke palun ühendust tel. 7 319 573.

Lugupidamisega
Heli Grünberg