Lapsel noku valulik 16.11.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. 1,4 aastane poiss kurdab tihti noku juures valu, see ei ole seoses pissimisega. Vahest on mähkmel (pabermähe) noku juures ka väike roosa plekk. Alates veebruarist on sellist plekikest olnud 5 korral. Oleme korduvalt pöördunud perearstile-on tehtud tavaline uriiniproov ja veri ning need on korras olnud. Ei oska enam midagi arvata. Näha on, et lapsel on valus, haavandit seal ei paista olema. Mida saaksime veel teha, et jõuda selgusele? Parimate soovidega, Anneli.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Üks võimalik põhjus võib olla liialt kitsas eesnahk. Sel juhul võiks eesnaha alla pissimisel tekkida väljakummumine. Ka kõhukinnisus võib olla üks põhjus, mil võib tunduda noku valulik. Roosakas või oranz laik mähkmel võib tekkida uraatsooladest, kuid tavaliselt imikutel, kui on näiteks palavik ja laps joob vähe ning uriin on kontsentreeritud. Kui lapsel pole kõhukinnisust, eesnaha all ei ole punetust ja valulikkus püsib, konsulteerige lastekirurgiga.

Parimate soovidega

Heli Grünberg