hemoglobiin 15.11.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Andsime hommikul tühja kõhu peale 5-aastase poja vereanalüüsi. Tulemuseks oli hemoglobiin 117 ,veresuhkur 5,1. Andsime vereproovi,kuna poeg on näost kahvatu ja hommikuti on tal kotid silma all.
Kirjutage palun , kas need näidud on korras või tuleks millelegi tähelepanu pöörata.
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
5-aastase lapse hemoglobiini väärtuse alumine piir on 115 g/l. Seega on hemoglobiin madalapoolne, aga jääb veel normi piiridesse. Täpsema hinnangu andmiseks vajaksin vereanalüüsist andmeid juurde. Veresuhkur on normi piirides. Hommikused kotid silma all on enamasti omapära. Vahel on peres veel keegi, kel samuti kipuvad hommikul silmaalused turselised olema. Neeruhaiguste korral, millega kaasneb suur valgukadu uriiniga, on vahel turses just ülalaud.

Head tervist soovides

Heli Grünberg