lapse südame kodade vaheseina läbimõõt 13.09.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Käisime 5-kuuse lapsega südame ultraheli tegemas.Kõik muu oli korras, kuid kodade vaheseina läbimõõt oli 4,5 mm.Kas muretsemiseks on põhjust või mitte?Kui suur see tavaliselt sellises vanuses imikul võib olla ja mis ajaks see kodade vahesein kokku tõmbub?Ette tänades 5-kuuse lapse ema.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Südame kodade vaheseina läbimõõtu ei ole tavaliselt üldse vajadust mõõta. Tõenäoliselt on lapsel kodade vaheseina defekt. Kodade vaheseina ava 4,5 mm ei põhjusta lapsel mingeid olulisi häireid ja sageli sulgub selline defekt esimese eluaasta jooksul. Nagu juba mainisin, ei mõõdeta üldjuhul vaheseina paksust, pole vajadust. Kui siiski mõtlete vaheseina paskust, siis kirjutage palun uuesti. Enamasti selgitavad ka lastekardioloogid milline defekt on, millal on vaja uuesti ultraheliga vaadata.

Heade soovidega

Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Lastehaigused

astma

Tere!Olen ise astma haige,kui suur on tõenäosus,et minu 2 aastana poeg selle haiguse saab?Praegu ta köhib javilinad on kopsus-ravi on peal.

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Kui ühel vanemal on astma, on lapse astmasse haigestumise tõenäosus 25%. Kui mõlemal vanemal on astma, on lapse astmasse haigestumise risk 50%. Praegu on laps veel selles vanuses, kus bronhide ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi