Kõhukinnisus 11.09.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mu laps on 7- kuune. Nädalapäevad tagasi tekkis tal palavik, mis on nüüd kestnud u.7-8 päeva, skaalas 37.2 kuni 37.6, vahel ka 37.8 kraadi. Perearst arvas, et on aeg hammaste tulekuks, kuna pisikesel neid veel pole. Esimesed kaks päeva oli ka kõht lahti, kuid nüüd on mure, et lapsel on kakamisega probleeme, sest kaka on kõva ja väiksel on raske hädaga maha saada. Samuti jookseb ila kohutavalt ja ta topib kõikvõimalikke asju suhu ja närib neid. Sooviks teada, mis teeks väljaheite pehmemaks. Ma tean, et vedelikku tuleb palju anda, sest seoses sülje rohke eritusega vedelik kaob kehast kiiremini ja ma ka annan talle teed ja rinda tihedamini. Millised toiduained teeks kaka pehmemaks? Kahju on pisikest vaadata, kui ta peab nutma, et saaks häda tehtud.

Sai küll vist palju ülearust teksti, aga aidake hädas inimest! Ette tänades Kristi Viljandist!

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Sülje eritus ja rahutus kuuluvad hammaste tuleku juurde. 7-kuuse lapse menüüs peaks kindlasti olema nii keedetud kui toores juurvili ja puuvili. Võiksite proovida ka ploomimahla ja rosinakeeduvett. Tulemusi ei pruugi koheselt saavutada. Kannatust!