palavik ja lahtine kõht 26.06.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu homme seitsme kuuseks saaval tütrel on 5-es päev nohu ja 4-jas päev palavik.Palavik kõigub 38,0-39,6 vahel,nii öösel kui päeval.Iga 4-5 tunni järel annan rohtu,midagi ei muutu.Kahel viimasel päeval on kõht ka lahti,kaka on hästi tume.Kuu aega tagasi oli kosupõletik.25-ndal juunil käisime arstil,öeldi et kops ja kõrvad korras.Elame soomes ja siinsed arstid ei taha isegi palumise peale lapsele vereproovi ega röndgeni pilti teha,kuulavad ainult ja ütlevad et on viirus või siis määravad ilma uuringuteta antibioodi kuuri.Ei teagi enam mida teha.Kas vöib midagi tõsist siiski lapsel viga olla,ehk peaksin Tartusse lapsega arstile sõitma,kui tüdruk ei parane? Teid tänades!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Nohu on üks ilming, mis viitab tõesti võimalikule viirusinfektsioonile ja viirusinfektsioon võib vahel suhteliselt pikalt palavikku anda. Oluline ja määrav on lapse üldseisund. Kui laps joob hästi, võtab süüa, ei ole loid, võib veel oodata. Kui joob kehvalt, sööb vähe ja palavik ei ole ikka alanenud, on veelkord vaja arstiga konsulteerida. Köha lapsel ei ole, kopsupõletik ei ole väga tõenäone, kuigi vahel kulgeb kopsupõletik ilma suurema köhata. Niisiis, kui lapsel on senini kõrge palavik, tuleks veelkord arsti poole pöörduda. Imikutel on pikka aega kestev ja palavikurohtudele halvasti alluv palavik, kui imik seejuures veel halvasti joob-sööb, on loid, üheks uuringute näidustuseks. Palavikus imikuga ei ole mitte hea Tartusse sõita. Loodan, et praeguseks on probleem lahenenud.
Parimate soovidega
Heli Grünberg