vaktsiin 24.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Tahaksin teada kas 11k.võib teha puugi vaktsiini?Oleme suvel sellises kohas kus palju puuke ja ei tahaks, et laps nakatuks.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Puugivaktsiini soovitatakse teha üle aastastele. Lapse vanus ongi varsti sealmaal. Küll ei soovitaks lastele vaktsineerimise kiirvarianti. Kui vaktsineerida juunis ja teine süst teha kuu pärast, on vaktsineermisest kaitset loota alles suve teisel poolel.
Edu,
Heli Grünberg