täiskasvanuid pelgav laps 15.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures oma 5a. tütre pärast. Nimelt on tal raskusi suhtlemisega. Eriti täiskasvanud inimestega. Külas olles ei vasta ta ühelegi suurte poolt esitatud küsimustele, ei tereta (naabreid, sugulasi, sõpru), ei astu sammugi ilma minuta. Istub kasvõi 5 tundi vaikselt. Lastega suhtlemises tal sellist kartust pole, suhtleb vabalt. Kodu juures käib iseseisvalt väljas koos teistega mängimas.
On lasteaialaps. Lasteaeda läks 2,5 aastasel ja algus oli väga raske, vastumeelselt ta sinna ei läinud, kuid algul rääkis kõigiga sosistades, siis ajapikku hakkas häälega rääkima, lõpuks tuli ka teretamine jms.
Nüüd aga Lasteaias käia meeldib, kuna on rühmas kõige noorem ja kasvatajate poolt hellitatud. Kuigi väljaspool lasteaeda ta isegi oma lemmikkasvatajaga üldse ei suhtle (kui näiteks kohtume tänaval). Ta on olnud selline arglik ja häbelik ja "emmekas" sünnist saadik. Muidu on normaalse arenguga tubli ja asjalik tüdruk.
Pereelu on stabiilne, prlobleeme ei ole.
Kas peaksime külastama lastepsühholoogi või on mure asjatu.

Ette tändes.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Lastepsühholoog saab Teile head nõu anda, mida teha ja kuidas last julgustada. Tartu Lastekliinikus dr. K. Muug, telefon 7 319 576 ja Tallinna Lastehaiglas psühholoog Oja tel. 6 977 245 ja psühholoog Valvas tel. 6 977 217.

Edu,
Heli Grünberg