Kehatemperatuur 28.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Minu 5 aastasel tütrel on pidevalt normaalsest madalam kehatemperatuur - 35-35,2.Kas see võib olla mõni haiglaslik nähe või lihtsalt individuaalne omapära.Laps ise tunneb ennast hästi. Ette tänades.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kui eelnes nt. viirusinfektsioon ja palavikurohtude võtmine, võib olla mõni aeg kehatemperatuur madalapoolne. Kui madal kehatemperatuur on püsivalt ja kui on lisaks veel näiteks külmad käed-jalad ja/või kiirepoolne kaalutõus, peaks pöörduma perearsti vastuvõtule. Üks võimalik põhjus võib olla kilpnäärme alatalitlus.
Head tervist soovides
Heli Grünberg