5-aastase põlvevalu 13.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 5-aastane poeg kurdab juba pea 2 aastat, et ta põlved aeg-ajalt valutavad. Algul kaebas valu ainult ühes põlves, siis juba mõlemas. Tavaliselt kurdab ta seda õhtuti, aga ma ei ole märganud, et sellele eelneks pidev põlviliolek või põlvedele kukkumine. Viimasel ajal on ta mõnikord isegi une pealt nuttes üles ärganud ja valu kurtnud. Kas see võib kuidagi kasvamisega seotud olla või tuleks millelegi tõsisemale mõelda?

Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Enne kui valusid nn kasvuvaludeks pidada, peaks last laste liigeshaiguste arstiga konsulteerima. Kasvuvalud on kõige sagedamini 6-10-aastastel õhtul-öösel ja mõlemas jalas. Enne aga peaksid olema teised võimalikud jalavalude põhjused välja lülitatud.
Lugupidamisega
Heli Grünberg