kaal ja pikkus 12.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

mul on sellin mure, et mu laps sa 4 aastaseks ja ta kaalub ainult 12,5 kilo ja pikkust on ka ainult 92 cm. Ta on alati olnud kehva isuga, mida ma saaksin teha et ta isu tõuseks ja kaalu juurde võtaks? Muidu on ta väga energiline ja tervisega probleeme ei ole olnud. Ise me ei ole ka eriti pikad 160 cm.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Lapse kaal on kaalukõveral pisut ülevalpool alumisest piirist, aga pikkus on alumisest piirist väljas. Last on vaja lastearstiga konsulteerida. Kehva isu põhjus tahaks selgitamist ja pikkus-kaal ülevaatamist.
Lugupidamisega
Heli Grünberg