HÜPERAKTIIVNE LAPS 03.08.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Olen 3 aastase tütre ema.Kui tütrelsai käimine selgeks, hakkasid tal ilmnema tasakaaluhäired.

Lastearst saatis epilepsia kahtlusega uuringutele, seal saime vastuseks,et epilepsiat ei ole,tasakaaluhäireid seletada ei osatud. Nüüd on sellest üle aasta möödas, kuid aeg-ajalt kurdab laps, et pea on uimane ja ronib sülle.Ise ta seletab ,et asjad kiiguvad.Ma sattusin lugema "Kodukollet",kus oli juttu hüperaktiivsetest lastest.Võib olla on siin samuti sellega tegemist?Laps ise on küll väga energiline ja püsimatu.Kuidas oleks võimalik rohkem teavet selliste laste kohta teada saada?Juba ette tänades.

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud Lapsevanem!

Selliseid probleeme ilma last nägemata kahjuks lahendada ei saa. Soovitan teil pöörduda lastepsühholoogi vastuvõtule. Põhja Eesti piirkonda teenindavad Tallinna Lastehaigla lastepsühholoogid.