Laps kakab alati peale söömist 23.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! 1,5 aastasel poisil on juba pool aastat väga halb söögiisu, vahel harva kui korralikult sööb, aga kui ta on nõus sööma midagi kakab ta alati mitu korda, kuskil tund aega peale sööki ja kaka on vedelamapoolne ja paha lõhnaga, tavaliselt tal kõht kinni. See ei saa juhuslikult nii olla, et alati just siis kõht lahti kui laps on nõus sööma, sest nii on juhtunud mitu korda. Milles võib viga olla?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Laps vajab uuringuid. Üheks põhjuseks, küll mitte ainukeseks, võib olla teraviljavalgu talumatus. Pöörduge palun lastearsti vastuvõtule. Kindlasti on vaja ka lapse kasvuandmeid ja kasvukõverat.
Head tervist soovides
Heli Grünberg