halb suulõhn 01.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
5a. tüdrukul on väga halb suulõhn, õhtul peseme korralikult hambad ära, hommikul lõhn kohutav. Hambad on terved. Milles võib asi olla, perearst ei oska nõu anda, katsudes kõhtu ka midagi tunda ei ole?
Tänan nõuande eest!
Kristel

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Halva suulõhna põhjuseks võib veel olla põskkoopa põletik. Kui lapsel ei ole nohu ja paksu eritist ninast, siis ei ole ka põskkoobastes põletikku. Sel juhul on mõtekas laste mao-sooletrakti haiguste arstiga (gastroenteroloog) nõu pidada.
Parimate soovidega Heli Grünberg