vedel ja pruun kaka 27.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 2,5-kuune laps kakab tavaliselt üle 1 või 2 päeva ja kaka on kollane nagu peabki, aga nüüd on kaka hästi vedel ja pruun ning laps on kakanud iga paari tunni tagant. Muidu tundub kõik korras olema, palavikku pole ning laps väga palju ei nuta ka, ainult et magada tahab küll rohkem kui muidu. Millest see vedel ja pruun ning tihe kakamine tingitud võivad olla?
Ette tänades

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Kõhulahtisuse põhjuseks imikul on kõige sagedamini toidu talumatus või viirus. Ei selgu, kas laps saab rinnapiima või piimasegu. Roojast võiks teha uuringu-koprogrammi, mis aitab vahel kõhulahtisuse põhjust selgitada. Kui seedehäire püsib, pöörduge palun perearsti poole.

Head tervist soovides
Heli Grünberg